Dbanie o kondycję fizyczną swojego ciała jest bardzo ważne. Regularna aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Wielu ludzi myśli, że do wykonania dobrego treningu potrzebują profesjonalnego sprzętu z klubu fitness. Jest to błędne myślenie, ponieważ pełnowartościowy trening możemy wykonać mając do dyspozycji dwa metry kwadratowe wolnej powierzchni i drążek. Tak niewiele nam potrzeba, aby przetrenować każdą partię mięśniową swojego ciała. Trening z własną masą ciała staje się coraz popularniejszy właśnie z tego powodu, że nie potrzebujemy do niego profesjonalnego i drogiego sprzętu.

Trening na drążku

drążek do podciągania ściennyJednym z podstawowych ćwiczeń w treningu z własną masą ciała jest podciąganie na drążku. Jest to ćwiczenie, które rozwija kilka grup mięśniowych jednocześnie. Chcąc uzyskać wysportowaną i zdrową sylwetkę nie możemy zapomnieć o podciąganiu. Drążek nie jest drogi, więc warto rozważyć jego zakup. Będziemy mogli trenować w domu, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Poza konstrukcjami do kalisteniki wyróżnić możemy drążek do podciągania ścienny i rozporowy. Jeden i drugi posiada swoje zalety, to który wybierzemy zależy od naszych preferencji. Drążek ścienny montujemy, jak sama nazwa wskazuje, do ściany, natomiast drążki rozporowe montujemy w futrynach drzwi. Jeśli mamy miejsce na montaż drążka ściennego, to warto zdecydować się na właśnie taki drążek, ponieważ daje nam on więcej możliwości. Montaż takiego drążka nie jest trudny, ale powinniśmy się do niego przyłożyć, ponieważ z racji tego, że drążek będzie poddawany przeciążeniom, to musi być solidnie zamontowany. Pierwsze co powinniśmy zrobić to wywiercić odpowiedniej wielkości otwory, w których umieścimy dyble na których zawiśnie drążek. Następnie przykręcamy konstrukcję drążka na wcześniej wspomnianych dyblach. Na tak zamontowanym drążku możemy wykonać trening. Już po kilku pierwszych tygodniach treningu na drążku zauważymy znaczną poprawę swojej sylwetki. Z czasem będziemy mogli sobie utrudniać podciąganie, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Zakupu drążka możemy dokonać za pośrednictwem internetu lub w stacjonarnych sklepach sportowych. Za dobrej jakości drążek, który posłuży nam przez wiele długich lat, zapłacimy od stu do maksymalnie dwustu złotych. Cena zależna jest między innymi od tego jaki model drążka wybierzemy. Jeśli dokonamy zakupu w dobrym sklepie, to uzyskamy conajmiej dwuletnią gwarancję producenta na produkt. Do drążka poza gwarancją dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu.