Drewniana altana może nam służyć całorocznie

W ostatnich latach przy naszych domach pojawia się coraz więcej drewnianych konstrukcji zwanych powszechnie altanami. Są one do tego stopnia popularne, że w ciągu tylko ostatniego roku powstały setki nowych firm zajmujących się ich produkcją czy też raczej ich tworzeniem. Kilkadziesiąt naszych rodzimych zakładów stolarskich cieszy się uznaniem na całym kontynencie, nie tylko w naszym kraju. A jeśli ktoś chciałby zamówić sobie altanę do swojego ogrodu to najlepiej wybrać taką, która będzie służyć przez cały rok.

Czym podgrzewać wnętrze drewnianej altany?

drewniane altany wrześniaJeśli altana ma służyć przez cały rok to najlepiej gdyby była ona konstrukcją zamkniętą. Latem takie rozwiązanie jest oczywiście niemożliwe, ale są takie altany, których ściany wypełnia się przed zimą specjalną folią. Można wówczas pomyśleć nad rozwiązaniem, które w sposób bezpieczny podgrzałoby altanę. Takie możliwości dają tylko i wyłącznie panele grzewcze działające na podczerwień. Wystarczy jeden taki panel zamontowany u szczytu altany, żeby w środku każdemu było ciepło. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie ogrzewa się wówczas powietrza a jedynie osoby i przedmioty, które są wewnątrz. Oczywiście z łatwością znajdziemy producenta, który oferuje takie podgrzewane i przygotowane na zimę drewniane altany Września to miasto, które właśnie w tej sprawie warto jest odwiedzić. Wspomniany producent altan proponuje też jeszcze ciekawsze rozwiązanie bez konieczności zamykania altan na zimę. Otóż w naszej polskiej Wrześni można zamówić altanę wraz ze specjalnym promiennikiem ciepła, który działa dokładnie tak samo jak wspomniane panele na podczerwień. Dzięki promiennikowi w altanie każdemu będzie ciepło nawet wówczas, kiedy na dworze będzie panował naprawdę srogi mróz. Czyż to nie jest piękna sprawa, żeby w swojej przydomowej altance móc przesiadywać przez cały rok? Jest to na pewno marzeniem coraz większej liczby Polaków, które dzisiaj za niewielkie pieniądze można zrealizować.

Koszt zakupu nowoczesnej altany ogrodowej wraz z jej transportem i montażem można spokojnie zamknąć w pięciu tysiącach złotych. Jeśli do tego dołożymy jeszcze jeden tysiąc to możemy sprawić, że altana będzie nam służyć przez cały rok. A wtedy żadna pogoda nie będzie nikomu straszna, bo w każdej chwili można usiąść w doskonale ogrzewanej nowoczesnej altanie. Taka funkcjonalność powoduje, że możemy sobie z naszej altany zrobić bardzo przyjemny ogród zimowy. Może być on pełny zieleni, ale o taki ogród w altanie trzeba bardzo mocno dbać przez cały sezon zimowy.

Drewniana altana może nam służyć całorocznie
Przewiń na górę