Człowiek rocznie produkuje horrendalną liczbę odpadów, bo około 300 kilogramów śmieci rocznie. Oprócz śmieci w formie stałej ludzie pozbywają się także odpadów w innej formie – ciekłej. Dzieje się tak w przypadku odpadów takich jak ścieki. Do tego problemu dochodzą odpady przemysłowe. Jednym z odpadów przemysłowych jest tłuszcz, który również musi zostać zutylizowany i odseparowany. Z tym problemem muszą sobie poradzić separatory tłuszczu.

Jak działają separatory tłuszczu?

najlepszy separator tłuszczuTłuszcz zostaje odizolowany szczególnie w branży związanej z przetwórstwem mięsa. Jest to odpad produkcyjny, który normalnie pojawia się podczas wytwarzania produktów mięsnych lub spożywczych. Tłuszcz pojawia się także podczas produkcji olei, mydeł czy smarów. Na halach produkcyjnych, na których przetwarza się takie artykuły, trzeba zamontować specjalne separatory tłuszczu. Mocuje się je pod podłogą. Do separatora podłącza się łącza kanalizacyjne, tak by tłuszcz pod wpływem grawitacji ściekał do separatora. Separatory powinny być montowane zawsze blisko źródła zanieczyszczenia. Posiadają one specjalny zbiornik, w którym osadza się tłuszcz. Separator jest zbudowany z wyjątkowo szczelnych ścianek, a dodatkowe moduły w środku są skonstruowane w ten sposób, by płyny trafiające do środka spowalniały swoją prędkość. Dzięki temu następuje filtracja i tłuszcz, który posiada większy współczynnik gęstości, oddziela się od innych płynów, które następnie trafiają do dalszego obiektu. Najlepszy separator tłuszczu powinien być zamontowany tak, żeby łatwo było go czyścić, poprzez opróżnianie zbiornika na tłuszcz. Jest to urządzenie, które jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają własny biznes, nie tylko produkcyjny, ale także gastronomiczny – w masarniach, ubojniach, a nawet w zwykłych barach, również panują konkretne standardy sanitarne, których zarządca jest zobligowany przestrzegać. Chcąc zamontować u siebie taki zbiornik, warto wybrać profesjonalną firmę oferującą separatory, która posiada wiele modeli tego urządzenia. Fachowcy będą w stanie wybrać dla naszych potrzeb odpowiedni separator, a następnie odpowiednio zainstalować urządzenie, podłączając je do systemu kanalizacyjnego lub odpływowego.

Separatory tłuszczy to urządzenia, dzięki którym zostaną zachowane wysokie normy sanitarna na halach przemysłowych i w lokalach gastronomicznych. Istnieje wiele rodzajów separatorów, profesjonalna firma zajmująca się tymi urządzeniami, dopasuje odpowiedni model do charakteru naszej działalności. Ponadto zajmą się instalacja takiego zbiornika, a później pomogą w jego dalszej konserwacji.