Efektowna fasada kompozytowa

Obserwując nowoczesne obiekty biurowe, handlowe, hale sportowe czy nawet budynki mieszkalne zauważymy, że wyróżniają się one spośród innych przyciągając wzrok eleganckim wyglądem. Swój świetny look zawdzięczają starannie wykonanym elewacjom do budowy których użyto najlepszych na rynku materiałów. Obecnie nowoczesne, bardzo efektowne fasady wykonuje się z płyt różnego rodzaju wśród, których prym wiodą panele kompozytowe.

Odporne płyty kompozytowe do zabudowy fasad
Nowoczesne obiekty różnego przeznaczenia wykańczane są od zewnątrz elewacjami wentylowanymi wykonywanymi przeważnie przy użyciu lekkich, wyjątkowo urodziwych płyt warstwowych lub laminowanych. Te eleganckie elewacje z płyt kompozytowych nadają obiektom szlif, który przyciąga wzrok barwami oraz harmonią. Najczęściej używa się płyt warstwowych oraz laminatów, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na działanie czynników klimatycznych oraz biologicznych. Płyty warstwowe wykonuje się z cienkich blach aluminiowych pomiędzy, którymi jest umieszczony rdzeń z tworzywa sztucznego lub z materiału mineralnego. Są to płyty wzmacniane od zewnątrz znakomitą powłoką lakierniczą PVDF odporną na promieniowanie UV, zabrudzenia i warunki atmosferyczne. W przypadku płyt laminowanych HPL (HIGH PRESSURE LAMINATE) ich produkcja oparta jest o termoutwardzalne żywice akrylowe zmieszane z jednorodnymi włóknami drzewnymi. Jest to produkt nie ulegający odbarwieniu (delaminacji) dzięki zastosowaniu ciekawej metody polegającej na pokrywaniu powierzchni płyt warstwą żywicy zawierającej odpowiednie barwniki. Płyty kompozytowe posiadają bardzo bogatą paletę barw co pozwala na ich dostosowanie do potrzeb projektowych. Oba rodzaje płyt można z łatwością obrabiać i kształtować wykorzystując wszystkie podstawowe techniki. Co bardzo istotne z punktu widzenia inwestora płyty kompozytowe są szybkie i tanie w instalacji. Aby je prawidłowo umocować należy wykonać podkonstrukcję na obiekcie. Składa się ona z odpowiednich profili aluminiowych lub stalowych. Należy wspomnieć, że dzięki łatwości wyginania płyty dają dużą swobodę w projektowani fasad.

Płyty kompozytowe dzięki ich uniwersalności mogą być używane do budowy elewacji wentylowanych zarówno na budynkach nowych jak na już istniejących. Dzięki ich małemu ciężarowi i dużej sztywności istnieje gwarancja bardzo stabilnej, lekkiej konstrukcji. Montaż odbywa się systemowo za pomocą specjalnych zaczepów, na dedykowany klej, wkręty lub nity. Więcej informacji znajdziemy na stronach producentów i sprzedawców.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.altosystem.com.pl!

Efektowna fasada kompozytowa
Przewiń na górę