Wielkimi krokami zbliża się jesień. Warto więc pomyśleć już teraz o przygotowaniu na ten czas odpowiedniej garderoby. Co prawda zazwyczaj pierwsze tygodnie wiosny bardziej przypominają lato, jednak dni z czasem robią się coraz zimniejsze, a aura może nas nieprzyjemnie zaskakiwać deszczem oraz wiatrem. Niezastąpione okazuje się więc odpowiednie okrycie wierzchnie. Miłośnicy eleganckich stylizacji na pewno ucieszą się z tego powodu, że to płaszcze o minimalistycznym designie są obecnie trendem numer jeden.

Płaszcze na jesienne dni

czarny płaszczCoraz więcej kobiet, ale też mężczyzn, stawia na co dzień na elegancję. Bardzo często wymaga od nas tego nasze zajęcie zarobkowe, ale nie zawsze. Czasami jest to po prostu taki nasz kaprys oraz styl, który obraliśmy sobie jako dominujący w naszym ubiorze. Teraz większość osób przygotowuje się do nastania jesieni. W sklepach już jakiś czas temu pojawiły się kolekcje dedykowane na ten chłodny czas. Motywem dominującym jest w nich klasyczna elegancja. Największym zainteresowaniem do tej pory cieszy się elegancki, czarny płaszcz damski, sięgający nieco ponad kolana. Płaszcze już od kilku sezonów zdominowały kolekcje okryć wierzchnich. Czerń jest chyba najbardziej uniwersalnym kolorem, który pozwala poszaleć z dodatkami. Styliści sugerują, żeby elegancję łączyć z nutą ekstrawagancji i zachęcają przykładowo do tego, żeby do czarnego płaszcza zakupić szal i czapkę w wyraźnym kolorze. Czarne płaszcze idealnie będą pasować kobietom, który zależy na optycznym wyszczupleniu. Czarny płaszcz nadaje się na każdą okazję, a jego dużym plusem jest to, że nie widać na nim zabrudzeń. Jeżeli ktoś woli jaśniejsze kolory, to oprócz czerni w wielu kolekcjach płaszczy pojawiają się też brązowe i beżowe wersje. Sporadycznie można też trafić na szare płaszcze, jednak te pojawiają się częściej w kolekcjach zimowych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup eleganckiego płaszcza, to warto przemyśleć, czy nie chcielibyśmy zakupić wersji z kapturem. Dzięki temu nie będziemy musieli nosić ze sobą parasola, co szczególnie we wietrzne dni może okazać się dość problematyczne.

Jeżeli szukamy okrycia wierzchniego na zbliżającą się jesień, to warto wiedzieć, że najmodniejsze są obecnie płaszcze. I to najlepiej w jakimś neutralnym kolorze, na przykład czarne. Neutralne kolory pozwalają nam się bawić dodatkami, do czego zachęcają praktycznie wszyscy styliści. Płaszcze jesiennego już od jakiegoś czasu dostępne są w sklepach, mimo tego, że oficjalnie pożegnaliśmy lato dopiero kilka dni temu.