Folie do tworzenia oznaczeń

Oznakowania samochodowe stosujemy w firmie od dawna, aczkolwiek od jakiegoś czasu zauważyliśmy iż folie, służące do ich tworzenia nie należą do szczególnie trwałych i wytrzymałych. Co więcej, niektóre samochody zaczęły wyglądać bardzo źle, z racji folii odchodzących od karoserii, uszkodzonych i rozerwanych. Nieraz zdarzało się iż samochód miał taki wygląd już po kilku miesiącach jazdy, co dla nas było całkowicie nieakceptowalną sytuacją.

Dobre folie do oklejania samochodu

niedrogie folie magnetyczneCo więcej, mimo iż same folie odklejały się od karoserii, pozostawiały ślady na samochodzie, których nie można było usunąć normalnymi metodami. Zastosowanie silnych środków czyszczących nie działało jednak dobrze na lakier, toteż lista problemów ciągle się zwiększała. Postanowiliśmy więc zmienić sposób oznakowania samochodów i zrezygnować z normalnych folii reklamowych całkowicie. Alternatywą okazały się niedrogie folie magnetyczne z których wykonywano oznakowania na samochodach służbowych, uprzywilejowanych czy firmowych. Były one również nakładane na karoserię samochodu, aczkolwiek nie posiadały żadnego spoiwa, gdyż na miejscu utrzymywała je warstwa magnetycznego materiału po wewnętrznej stronie naklejki. Ten materiał doskonale utrzymywał oznakowania przy karoserii, a w przeciwieństwie do kleju do folii nie pozostawiał śladów na powierzchni, nie ulegał rozpadowi po kilku miesiącach i nie był podatny na uszkodzenia po kontakcie z wodą czy pod wpływem wysokich temperatur. Była to ogromna odmiana i znaczny wzrost jakości oznakowań samochodowych, a co najciekawsze, nie była to bardzo droga inwestycja. Wykonanie takich oznakowań nie kosztowało o wiele więcej niż stworzenie normalnych reklam z folii do oklejania samochodów, toteż stanowiło doskonałą alternatywę dla takowych, zwłaszcza w samochodach które miały być użytkowane dość intensywnie, i były stale narażone na uszkodzenia podczas jazdy. Firmy które wykonywały takie oznakowania przyjmowały praktycznie każde projekty, gdyż obecnie nie było najmniejszego problemu z nadrukiem dowolnego projektu na powierzchni folii z najwyższą jakością i dbałością o rozdzielczość obrazu.

Tworzenie oznakowań nie trwało zwykle dłużej niż kilka dni, chyba że zamówienie należało do szczególnie dużych i obejmowało hurtowe ilości bardzo odmiennych rodzajów oznakowania, wtedy proces mógł wydłużyć się nawet do kilku tygodni. Efekt był jednak wart czekania, gdyż jeszcze nie zdarzyło się byśmy otrzymali oznakowania niewyraźne lub niedokładnie wykonane z jakiegokolwiek względu.

Folie do tworzenia oznaczeń
Przewiń na górę