Gdzie zrobię szkolenie z pierwszej pomocy?

Ostatnio miałam dużo wolnego czasu. Postanowiłam go jakoś dobrze spożytkować. Uznałam, że zawsze warto się rozwijać, dlatego zastanawiałam się nad tym na jaki kurs mogłabym się zapisać. Przeanalizowałam kilka możliwości, aż w końcu doszłam do wniosku, że zdecyduję się na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie byłam na takim szkoleniu, a wiedziałam, że wiedza na nim zaczerpnięta, kiedyś, w przyszłości może uratować życie lub zdrowie moich bliskich. Zabrałam się więc za poszukiwania miejsca, gdzie można taki kurs odbyć.

Potrzebowałam fachowego szkolenia z pierwszej pomocy

fachowe szkolenia pierwszej pomocy szamotułyCałe szczęście z pomocą przyszedł mi mój przyjaciel z pracy. Podpowiedział mi on, gdzie można zrobić fachowe szkolenia pierwszej pomocy Szamotuły to miejscowość, w której znajduje się polecany przez niego ośrodek szkoleniowy. Mieszkałam w tej miejscowości, dlatego wiedziałam, że nie będę miała żadnych problemów z dojazdem. On sam korzystał z tego szkolenia, które kończyło się praktycznym egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu i był bardzo zadowolony. Przede wszystkim dlatego, że zajęcia odbywały się codziennie w godzinach popołudniowych i bez problemu można było je pogodzić z pracą czy innymi obowiązkami domowymi. Szkolenie jest bardzo mocno nastawione na praktyczne umiejętności. Kurs odbywa się w małych, kilkuosobowych grupach, gdzie każdy może liczyć na indywidualne wsparcie instruktora. Właśnie na takim szkoleniu mi zależało. Zachęcona przez przyjaciela, udałam się więc do tego ośrodka w Szamotułach jeszcze tego samego dnia. Szybko przekonałam się, że miałam dużego farta, ponieważ najbliższy kurs ruszał już za kilkanaście dni i pozostały tylko pojedyncze wolne miejsca. Nie zwlekałam więc dłużej i natychmiast się na niego zapisałam. Od razu zapłaciłam za cały kurs z góry, chociaż miałam także możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. Był on jednak na tyle tani, że nie musiałam korzystać z tego udogodnienia. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że bardzo dobrze trafiłam.

Przede wszystkim dlatego, że zajęcia były prowadzone przez doświadczonych lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników medycznych. Uczyliśmy się rzeczy, które mogą przydać nam się zarówno podczas wypadków komunikacyjnych, jak i w domu. Teraz czułam się bardzo dobrze przygotowane do tego, aby w razie potrzeby udzielić komuś pierwszej pomocy zanim przyjedzie karetka lub pojawi się na miejscu zdarzenia ktoś bardziej kompetentny, który będzie mógł wykonać więcej procedur medycznych. Cieszę się, że się na ten kurs zdecydowałam.

Gdzie zrobię szkolenie z pierwszej pomocy?
Przewiń na górę