Gwiazdy na domowym niebie

sufit

Wnętrza można wykończyć na różne sposoby korzystając z mnogości dostępnych materiałów. Rozwój technologii umożliwił branży budowlanej wprowadzenie nowych materiałów o fantastycznych możliwościach. Jednym z nich jest tkanina poliestrowa. Zaczyna ona wypierać tradycyjne metody pokrywania sufitów tynkiem, płytami K-G lub innymi panelami. Sufity napinane wykonane z wytrzymałej tkaniny poliestrowej lub z poliuretanów montuje się szybko i bezpyłowo. Pasują do każdego wnętrza dzięki ogromnej ilości kolorów oraz wariantów nadruku lub odpowiedniego podświetlenia. Dobry sufit napinany może służyć przez dziesiątki lat nie wymagając jakichkolwiek napraw.

Nieboskłon na suficie napinanym

sufitSufity napinane powstają w wersjach tańszych i droższych. Wszystko zależy od wymagań klienta. Można zamówić sufit o powłoce jednokolorowej matowej lub z połyskiem. Wersją bardziej wymagającą są powłoki zapewniające „lustrzane odbicie”. Sufity napinane można dowolnie podświetlać lampami LED’owymi lub światłowodami. Powstają wtedy niesamowite efekty wizualne nadające wnętrzu niepowtarzalny charakter. Koncepcją dość często używaną przy produkcji sufitów napinanych jest próba odwzorowania nocnego nieba. Tak powstał modny sufit gwieździste niebo, który pasuje do niewielkich pokoi dziecięcych, sypialni oraz reprezentacyjnych salonów. Producenci efekt nocnego nieba rozświetlonego gwiazdami uzyskują na kilka sposobów. Wszystko bazuje na powłoce poliestrowej i światłowodowych lampkach. W powłoce wykonuje się dużą ilość małych otworów, w których umieszczane są końcówki światłowodów. W ciagu dnia sufit wygląda zupełnie normalnie by wieczorem zamienić się w bajecznie rozświetlony gwiazdami nieboskłon. Zakończenie każdego światłowodu może świecić światłem o innym natężeniu, co dodaje realizmu. Aby nieco rozproszyć światło ” gwiazd ” można na zakończeniach światłowodów zamontować kryształki sztuczne lub dla wymagających kryształy svarovskiego. Inna koncepcja gwieździstego sufitu nie przewiduje robienia otworków na światłowodowe gwiazdki. Źródło światła umieszcza się tuż za powłoką. Jeszcze inna możliwość to wypuszczenie światłowodów nieco poniżej tafli sufitu napinanego. W ten sposób uzyskuje się efekt spadających gwiazd. Aby poznać pełnię możliwości jakie daje ten wzór sufitu najlepiej skontaktować się z producentami.

Nowoczesny design dąży do prostoty i surowości ale właśnie z połączenia chłodu z ciepłem uzyskuje się najciekawsze i najbardziej zaskakujące efekty. Oprócz niewątpliwych zalet estetycznych sufitu napinanego z gwiazdami trzeba zwrócić uwagę na jego zalety praktyczne. Sufit ten jest w 100% wodoodporny i niepalny. Można go rozpiąć w każdym wnętrzu nie stosując technik mechanicznych powodujących zapylenie wnętrza. Na rynku działa wiele firm oferujących to rozwiązanie dlatego warto przewertować internet i poszukać najlepszego rozwiązania technicznego i cenowego.

Gwiazdy na domowym niebie
Przewiń na górę