Jeszcze kilka lat temu mogłyśmy jedynie śnić o idealnie gładkim ciele, jak z reklamy. Dziś jednak takie marzenia stały się rzeczywistością ponieważ od kilku lat mamy możliwość korzystania z innowacyjnej metody depilacji, która nie tylko zapewnia nam perfekcyjnie gładką skórę, ale również sprawia, że niechciane włoski nie odrastają!

Czym jest depilacja laserowa?

laserowe usuwanie owłosienia wrocławJak sama nazwa wskazuje metoda ta pozbywa nas niechcianego owłosienia właśnie za pomocą lasera. Na początku melanina znajdująca się w łodydze naszego włosa pochłania światło z wiązki lasera i pozyskane w ten sposób ciepło rozprowadza do sąsiednich tkanek. Sprawia to, że właśnie to ciepło uszkadza komórki oraz mieszek włosowy, czyli części odpowiedzialne za wzrost nowych włosków. Podczas tego zabiegu usuwa się włoski będące w fazie wzrostu dlatego warto umówić się na niego podczas chłodniejszych dni, jak na przykład w okresie jesieni oraz zimy. Aby w stu procentach pozbyć się niechcianego owłosienia z ciała należy wykonać serię takich zabiegów, których ilość określana jest indywidualnie na wizycie. Wszystko tutaj bowiem zależy od naszych genów czyli tego, jaką strukturę posiadają nasze włoski i jaka jest ich grubość. Ta forma depilacji jednak zyskała naprawdę duże uznanie wśród kobiet, które coraz częściej decydują się właśnie na laserowe usuwanie owłosienia Wrocław posiada kliniki w których wykonuje się tę formę depilacji. Sam zabieg jednak poprzedzony jest konsultacją. Wówczas przeprowadzany jest wywiad mający na celu ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji. Na tym etapie ocenie zostaje poddany typ skóry i włosów. W następnym kroku dobiera się parametry oraz wiązki lasera. Nie musimy się jednak martwić o potencjalny ból podczas wykonywania zabiegu ponieważ wcześniej zostaje również przeprowadzona próba laserowa podczas której możemy stwierdzić również to, czy zabieg jest dla nas komfortowy, czy też nie. Często pacjentki odczuwają coś na wzór swędzenia lub też delikatnego mrowienia, ale w razie potrzeby pamiętajmy o tym, że zawsze możemy poprosić o znieczulenie, które w tym przypadku występuje w postaci chłodzenia. 

Po wykonanym zabiegu możemy spodziewać się obrzęku lub też zaczerwienień, które są naturalną reakcją organizmu po zabiegu. Trwają one zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni. Pamiętajmy jednak, aby w tym okresie obchodzić się bardzo delikatnie ze skórą, która została poddana depilacji. Warto myć ją wówczas żelem pozbawionym mydła, czy nie pocierać podczas jej osuszania.