Jaką profesjonalną nagrzewnicę kanałową wybrać?

Klimat Polski charakteryzuje się pięknym, gorącym latem i zimną, mroźną zimą. Jesienią i zimą, a także wczesną wiosną temperatury mogą spadać poniżej zera. Powoduje to konieczność ogrzewania pomieszczeń, w których mieszkamy i pracujemy. W przemyśle ogrzewanie może być również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania maszyn lub realizacji określonych procesów. Niedostatecznie osuszone pomieszczenia również mogą prowadzić do zawilgocenia i dyskomfortu.

Właściwości profesjonalnej nagrzewnicy kanałowej

profesjonalna nagrzewnica kanałowaJak zatem komfortowo żyć i pracować zimą? Odpowiedzią jest odpowiednie ogrzewanie. Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone są do systemów wentylacyjnych, w których konieczne jest podniesienie lub utrzymanie stałej temperatury powietrza nawiewanego. Mogą być również stosowane w połączeniu z wentylatorami kanałowymi. Elektryczne profesjonalna nagrzewnica kanałowa może być stosowane do ogrzewania powietrza w sklepach, biurach, domach, warsztatach, garażach, magazynach i halach produkcyjnych. Mogą być stosowane do ogrzewania powietrza przed i za instalacjami grzewczymi ogólnymi lub osiedlowymi, wentylacyjnymi, rekuperatorami i klimatyzatorami kanałowymi. Nagrzewnice te charakteryzują się dużą wydajnością grzewczą przy jednoczesnym zmniejszeniu spadku ciśnienia przepływającego powietrza. Standardowo wyposażone są również w termostat zabezpieczający przed przegrzaniem oraz elementy elektryczne, które wyłączają się automatycznie, gdy temperatura powietrza nawiewanego staje się zbyt wysoka. Nagrzewnica może być zainstalowana w dowolnej pozycji, z wyjątkiem sytuacji, gdy puszka przyłączeniowa jest skierowana w dół. Jeśli istnieje możliwość przypadkowego kontaktu z elementem grzewczym, należy zastosować odpowiednie osłony. Moc grzewcza nagrzewnic kanałowych jest regulowana przez przepływ wody grzewczej sterowany przez zespół zaworów regulacyjnych. W ten sposób sterowanie nagrzewnicą jest bardzo intuicyjna i wygodne, co jest szczególnie doceniane przez użytkowników. 

Korpus nagrzewnicy wykonany jest ze stali ocynkowanej, a element grzejny ze stali nierdzewnej. Główną zaletą nagrzewnic elektrycznych jest to, że nie wytwarzają one dymu, zapachu ani hałasu. W ostatnich latach  elektryczne nagrzewnice stały się najbardziej preferowanym rozwiązaniem do ogrzewania pomieszczeń. W porównaniu z innymi grzejnikami, systemy te oferują większy komfort i bardziej efektowny wygląd. Nagrzewnice elektryczne z regulacją temperatury są rozwiązaniem ekonomicznym i wygodnym w każdym budynku. 

 

Jaką profesjonalną nagrzewnicę kanałową wybrać?
Przewiń na górę