Sypialnia – pomimo iż nie jest dziennym pokojem to i tak spełnia kluczową rolę. To właśnie sypialni rolą jest dać nam wyciszenie, relaks i możliwość regeneracji sił. Dlatego nie zapominajmy też o jej estetycznych walorach i wizualnej stronie. Im ładniejsza tym bardziej kusi, aby w niej odpocząć i przebywać. Oczyma również się relaksujemy – oto ważna zasada.

Jakie nowoczesne dekoracje do łóżka?

nowoczesna narzuta na łóżkoPościel jest niezwykle ważna, to ona bowiem bezpośrednio ma kontakt z naszym ciałem, to nią się otulamy wieczorną porą. Ważne, żeby była z tkaniny do nas przyjemnej, w którą mamy ochotę się wtulić. Wzór też jest ważny, w zależności od stylu mieszkania, wybierzmy pasującą do niego pościel. Jednak nie tylko ta swoista “bielizna” łóżka jest ważna, ale i jej zewnętrzne odzienie. I tu wkraczamy w temat narzut na łóżka. Narzuta jest zewnętrznym ubraniem, dekoracją sypialnianego łóżka. Jako, że najbardziej widoczna gołym okiem, w centralnym punkcie sypialni to warto by była idealnie dopasowana do stylizacji sypialni. Podobają mi się narzuty pikowane, są bardzo funkcjonalne, nie gniotą się, świetnie i równomiernie pokrywają skrytą pod sibą pościel, a przy tym są dwustronne i dają możliwość naprzemiennej odmiany wizerunku łóżka. Pikowana nowoczesna narzuta na łóżko często występuje z ciekawymi aplikacjami, grafikami czy napisami z jednej strony, a z drugiej dla odmiany jest gładka, w jednolitym kolorze. Sam kolor narzuty może być też rewelacyjną ozdobą.  W przypadku monochromatycznych i minimalistycznych wnętrz wybierz pikowania w kolorze antracytu czy ceglanego koloru. Jeśli zaś wolisz coś bardziej romantycznego, w boho klimacie to obowiązkowo skuś się na kwiecistą bądź patchworkową narzutę. Jeszcze inny typ wybierze zwolenniczka glamour, wykwintnego stylu. W tym przypadku, w celu uzyskania w sypialni zamkowego klimatu komnaty królewskiej wybierz narzutę w modnym miedzianym kolorze bądź w prawdziwie srebrnym, połyskliwym. Do tego dodasz stos aksamitnych poduszek dekoracyjnych w kolorze czerni i antracytu i glamour styl zrealizowany. Narzuty łóżka funkcjonalnie dostępne są w kilku standardowych rozmiarach: 90, 140, 160,180 cm szerokości czy nawet w wersji bardziej “king size”, czyli 220 cm.  

Narzuty na łóżko to też – poza sypialnią – bardzo pomysłowy sposób na odmianę wizerunku starej kanapy czy sofy w salonie. Wystarczy, że pokryjesz je ciekawą narzutą i uzyskasz efekt nowego siedziska w oczach rodziny i gości. Także dziecięce łóżko zyska, gdy pokryjesz go bajeczną narzutą.