Kupno niedużej doniczki

Ostatnio przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Przyjaciółka odwiedzając mnie tutaj po raz pierwszy, podarowała mi kwiatka w doniczce. Prawdę powiedziawszy nie miałam wcześniej żadnych roślin doniczkowych i zastanawiałam się, co powinnam zrobić z tym kwiatkiem, żeby dalej rósł duży. Przyjaciółka podpowiedziała mi, że przede wszystkim powinnam go przesadzić, ponieważ sklepowa doniczka w której go kupiła, nie wytrzyma zbyt długo. Musiałam więc zakupić jakąś inną doniczkę dla tej rośliny.

Potrzebowałam niedużej doniczki do przesadzenia kwiatka

nieduża doniczka metalowa czarnaW sklepie do którego poszłam od razu poprosiłam sprzedawczynię o pomoc. Pokazałam jej zdjęcie rośliny, którą dostałam i powiedziałam, że potrzebuję dobrej doniczki. Wtedy ona podpowiedziała mi, że najlepiej sprawdzi się nieduża doniczka metalowa czarna. Ta roślina nie będzie bowiem zbytnio rosła, dlatego niewielka, elegancka doniczka będzie, jak najbardziej w porządku. Metalowe doniczki są bardzo wytrzymałe, solidne, dlatego na pewno będzie mi ona służyła przynajmniej przez kilka lat. Jeśli nie mam własnego pomysłu na to w jakim kolorze doniczkę wybrać, to z pewnością sprawdzi się kolor czarny. Pasuje on bowiem do wszelkich innych kolorów, w tym zarówno nowocześnie, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrz. Byłam bardzo zadowolona, gdy okazało się, że polecana przez sprzedawczynię doniczka jest obecnie dostępna w promocyjnej cenie. Zdecydowałam się ją zakupić. Dokupiłam jeszcze ziemię i nawóz, a następnie po powrocie do mieszkania, przesadziłam kwiatka. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z doniczki i dopiero teraz w pełni dostrzegłam wszystkie jej zalety. Najważniejsze było dla mnie to, że posiada ona w dnie dziurkę na odpływ wody. Metalowe tworzywo było z kolei na tyle solidne i wytrzymałe, że nawet po nasypaniu dużej ilości ziemi do środka i posadzeniu tam rośliny, doniczka nie wyginała się i nie odkształcała. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się zakupić taki solidny produkt, w dodatku w niskiej cenie.

Kilkanaście tygodni później zastanawiałam się nad tą doniczką, ponieważ trafiłam w prasie artykuł na temat tego, jakie doniczki są najlepsze. Okazało się, że metalowe są bardzo polecane ze względu na ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, która siłą rzeczy dotyka doniczki za każdym razem, kiedy podlewamy w niej roślinę. Ja szczerze mówiąc również byłam zadowolona z tego, że doniczka ta jest stabilna i solidna. Cieszę się, że moja roślina ma w niej odpowiednio wiele miejsca, aby móc swobodnie rosnąć.

Kupno niedużej doniczki
Przewiń na górę