Kupno wybornego włoskiego wina

Zbliżał się ślub i wesele mojej przyjaciółki. Zostałam zaproszona na tę uroczystość. Na zaproszeniu było napisane, że para młoda prosi o to, aby nie kupować w prezencie kwiatów ani czekoladek, tylko wino. Oczywiście zdecydowałam się uszanować tę prośbę. Jednak był pewien problem. Na co dzień zupełnie nie piję alkoholu i nie znam się na winach. Nie chciałam mimo wszystko kupować byle jakiego wina, w końcu to miał być prezent. Kolega z pracy podpowiedział mi, żebym w takim razie poszła do sklepu winiarskiego, gdzie na pewno sprzedawczyni mi doradzi.

Zalety wybornego wina włoskiego

wyborne włoskie winoTak też postanowiłam zrobić. Udałam się do takiego sklepu, który mieścił się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. Na miejscu trafiłam na niezwykle kompetentną sprzedawczynię, a co jeszcze ważniejsze w tym sklepie można było znaleźć naprawdę bardzo duży wybór przeróżnych win. Kiedy powiedziałam sprzedawczyni, czego szukam, ta od razu podpowiedziała mi, żeby kupić wyborne włoskie wino. Dowiedziałam się od niej, że włoskie wina są idealne na prezent, ponieważ są naprawdę wysokojakościowe, a przy tym bardzo tanie. Poleciła mi ona szczególnie wina czerwone, wytrawne, które pasują niemal do wszystkich dań, a szczególnie do dań mięsnych. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się je zakupić. Do zakupu ostatecznie przekonał mnie fakt, że ono wykonane z ręcznie zbieranych winogron. W sklepie mogłam poprosić od razu o zapakowanie na prezent, co również było dla mnie bardzo ważne. Już wkrótce przekonałam się, że bardzo dobrze postąpiłam. Kilkanaście dni po weselu przyjaciółki spotkałam się z nią. Jeszcze zanim zdążyłam się z nią przywitać podziękowała mi ona za kupno tak dobrego, smacznego wina. Nie spodziewała się tak dobrego wina ode mnie. Bardzo się ucieszyłam, że udało mi się trafić w gust jej i jej świeżo upieczonego męża. Przy okazji porozmawiałyśmy o tym winie i dowiedziałam się od niej, jeszcze więcej ciekawostek na temat tego jakże szlachetnego trunku niskoprocentowego niż od sprzedawczyni.

Powiedziała mi ona, że jest to wino pięcioletnie, które pełnię swoich smaków osiągnie za około dwa lata i wtedy też będzie warto go wypić. Jest to bowiem wino długodojrzewające. W domu warto je przechowywać w ciemnym i suchym pomieszczeniu, oczywiście przy zamkniętej butelce. Tak mnie ona do tego wina zachęciła, że zdecydowałam się zakupić to czerwone, wytrawne, włoskie wino również dla siebie. Cieszę się, że udało mi się je ponownie dostać w niskiej, bardzo atrakcyjnej cenie w tym samym sklepie co poprzednio.

Kupno wybornego włoskiego wina
Przewiń na górę