Makijaż oczu jest jednym z głównych etapów pełnego makijażu. To oczy muszą przykuć uwagę innych i to właśnie one powinny wyglądać nie tylko kusząco, ale również zjawiskowo. Podkreślenie oczu to nie tylko kreska na powiece, ale przede wszystkim dobrze zatuszowane rzęsy. To własne one są odpowiedzialne za wizualną wielkość oka i ostateczny wizerunek spojrzenia. Nie bez kozery tak wiele kobiet przedłuża sztucznie rzęsy, gdyż od ich wielkości i wyglądu, decyduje się, czy makijaż twarzy jest wykonany w sposób prawidłowy, czy też nie.

Jakie właściwości ma tusz idealny?

mascara essence get big lashesJakość tuszu, bardzo często zależy od jego szczoteczki. To właśnie jej kształt i wielkość pozwala na utrzymanie konkretnego efektu. Duże szczoteczki są mniej precyzyjne, lecz bardziej podkreślają i świetnie sprawdzają się do długich rzęs. Mała i wąską szczoteczką natomiast można dotrzeć do wszystkich kącików. Co więcej, tusz idealny, musi mieć właściwą konsystencję, która długo utrzymuje się na rzęsach. Jeśli tusz jest zbyt rzadki, to już po pewnym czasie może spłynąć, pozostawiając po sobie ciemne ślady, natomiast tusz zbyt gęsty, po krótkim użytkowaniu będzie się kruszył. Przy gęstym tuszy jest również problem z aplikacją. Powstające grudki, mogą powodować sklejenie rzęs i brak estetycznego wyglądu makijażu oczu. Tuszem, który znany jest ze swojej właściwej konsystencji, jest mascara essence get big lashes. Szybko i łatwo się nakłada oraz nie zmazuje się po krótkim czasie użytkowania. Po pomalowaniu rzęs takim tuszem są one wydłużone i pogrubione. Dobrze osadzony tusz na rzęsach, sprawia wrażenie trwałego i sprawia, że oczy wyglądają na dużo większe, niż są w rzeczywistości. Jest to upragniony efekt u każdej kobiety, która wychowana na bajkach, zapamiętała sobie wizerunek księżniczek z wielkimi oczami. Co więcej, powinno się korzystać z tuszy, które są również przystępne cenowo. Jest to stały atrybut kosmetyczki każdej kobiety i jego zakup nie może mocno obciążać budżetu. Przystępność cenowa jest zdecydowaną zaletą tuszu idealnego. Warto również zwrócić uwagę na pigmentację. Jeśli kolor nie jest zbyt wyraźny i nie utrzymuje się na rzęsach, to często trzeba go nakładać i kupować na nowo.

Zakup tuszu idealnego zazwyczaj odbywa się na zasadzie prób i błędów. Tylko próbując wiele różnych tuszy, można uzyskać miarodajną opinię na ich temat. Jeśli jednak szuka się odpowiedniej szczoteczki lub trwałości, to można zapoznać się z opiniami innych użytkowniczek, które miały okazję już wcześniej skorzystać z takiego tuszu. Wówczas nie trzeba kupować tuszu w ciemno, tylko wykorzystać doświadczenie innych użytkowniczek.