Pamiętam swój pierwszy kardigan. Była to raczej czarna narzuta, która nie pozwalała na szczelne okrycie się i nie ubrałam go wiele razy. Zanim go sprzedałam przeleżał na dnie szafy i chyba kolejna jego użytkowniczka jest zadowolona. Idzie jesień, a temperatura powietrza znów zaczyna się ochładzać, także pora bym poszukała dla siebie ciepłych swetrów rozpinanych i zapinanych, a także bluz zakładanych przez głowę. Póki co, mam upatrzony wełniany kardigan.

Dobre i wygodne kardigany wełniane dla kobiet

kardigany z wełnyWybrany przeze mnie przedmiot aukcji ma odpowiedni na moją sylwetkę rozmiar, ale wiem, że nie będzie mnie dokładnie opinał. Wszystko przez luźny styl, w którym został uszyty. Lubię dopasowane koszule i koszulki, ale do noszenia czegoś na czymś wolę mieć nieco swobody ruchu. Kardigany z wełny są robiony z wysokojakościowej wełny, a przynajmniej tak pisze jego sprzedawca. Najbardziej spodobał mi się jeden z wielu kolorów – jest to blady róż, który będzie pasował do mojej z lekka opalonej karnacji i ciemnych włosów. Wiem też, że będę mogła pozwolić sobie na założenie grubszego swetra czy kilku warstw, gdy będzie zimno na wyjście na samem koszuli, ale za ciepło na kurtkę. Mój niezapinany sweter jest bez żadnych naszywek i innych ozdób i bardzo mi się to w nim podoba. Nie chciałam, by był w jakikolwiek sposób niepotrzebnie upiększany, bo sam w sobie jest bardzo ładny. Nie ma nawet kieszeni, które mogłyby oszpecić go. Oczywiście jest na długi rękaw, ale można pogiąć rękawy, gdy będzie się przesiadywało w ocieplonym pomieszczeniu. Luźny fason dopełniają wełniane sploty, które nie są zbyt grube, ani gęste. Mam nadzieję, że sweter jest tak miękki w dotyku jak zapewnia to osoba sprzedająca. Lubię nosić delikatne, a zarazem wytrzymałe rzeczy. Wiem już, że będę go ubierała niezależnie do okoliczności, czyli zarówno do pracy, jak i na wyjście ze znajomymi. Ta różnorodność miejsc, w których może się on sprawdzić podoba mi się w nim najbardziej. Myślę też, ze gdy go będę już miała ubiorę go także na wiosnę, gdy pogoda nie będzie zachęcała do wyjścia w samem sukience lub koszulki ze spódnicą. Do zakupu zachęca mnie także wykonanie włoskie i import bez pośredników, za których musiałabym zapłacić. Jeżeli kardigan się sprawdzi, kupię również go w innej wersji kolorystycznej i będę miała dwa na zmianę.

Cieszę się, że znalazłam okazję i chyba kupię ten kardigan z wełny. Jego cena nie jest zbyt wygórowana i mogę pozwolić sobie na jego zakup. Jako, że mam jeszcze trochę czasu nim nastanie ponury czas jesiennych opadów, mogę też rozejrzeć się za innymi okazjami dopełniającymi moją szafę o kolejne ciepłe i gustowne ubrania.