Musiałem zregenerować rozrusznik w aucie

Przyznam szczerze, że nie bardzo znam się na budowie samochodu. Owszem posiadam prawo jazdy, ale nie mam pojęcia, jak działa silnik czy system zapłony w aucie. Kiedy więc z moim samochodem zaczęło się coś dziać, najpierw poprosiłem o pomoc kolegę z pracy, który zdecydowanie lepiej się na tym znał. Nie chciałem bowiem się wygłupić i biec do mechanika z jakimś drobiazgiem. Kolega jednak zapewnił mnie, że to nie drobiazg, ponieważ wszystko wskazuje na to, że mam problem z rozrusznikiem w samochodzie i trzeba go poddać regeneracji.

Gdzie w Gdańsku zregeneruje rozrusznik w aucie?

na czym polega regeneracja rozrusznika gdańskJak można się domyślić, początkowo nie miałem nawet pojęcia, o czym on mówi. Zapytałem się więc go na czym polega regeneracja rozrusznika Gdańsk to miejscowość, w którym chciałbym się udać do mechanika, dlatego zapytałem od razu również o to, czy może mi polecić jakiś dobry warsztat samochodowy w tej okolicy. Uspokoił mnie on i najpierw wytłumaczył, w jaki sposób można zregenerować rozrusznik. W ramach tego procesu rozrusznik wyjmuje się spod maski samochodowej, dokładnie myje, piaskuje i odmalowuje. Wymienia się także szczotki węglowe. Ważne, aby zrobić to za każdym razem przy regeneracji rozrusznika, nawet jeśli poprzednie nie wyglądają jeszcze bardzo źle. Dodatkowo należy sprawdzić czy w rozruszniku nie poluzowały się tuleje. Jeśli tak się stało, je również należy wymienić na nowe. Na koniec warto przeprowadzić testy diagnostyczne, aby upewnić się, że po czyszczeniu i wymianie poszczególnych części wszystko działa prawidłowo. Taka regeneracja rozrusznika trwa zazwyczaj kilka godzin. Jeżeli rozrusznik samochodowy jest w złym stanie, czasami proces ten wydłuża się do około dwóch dni. Mechanik jednak z pewnością o wszystkim mnie poinformuje i dokona wyceny usługi jeszcze zanim przystąpi do pracy, dzięki temu będę wiedział, z jakimi kosztami muszę się liczyć. Kolega polecił mi także bardzo dobry warsztat samochodowy z Gdańska, z którego usług zdecydowałem się skorzystać.

Mieli oni szybkie terminy i kiedy tam zadzwoniłem, okazało się, że mogę przyjechać ze swoim samochodem jeszcze tego samego dnia i od razu zajmą się oni regeneracją rozrusznika. Nie musiałem więc długo czekać, co było dla mnie bardzo ważne, ponieważ potrzebowałem swojego samochodu na co dzień do pracy. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, kiedy okazało się, że proces regeneracji rozrusznika jest taki tani i zapłaciłem za niego zaledwie kilkaset złotych. Mechanik do którego trafiłem okazał się naprawdę kompletny i rzetelnie podszedł do wykonania tej usługi.

Musiałem zregenerować rozrusznik w aucie
Przewiń na górę