Oczyszczanie wałków z farby

Często higiena i czystość  są nieodłącznymi elementami, które doprowadzają do sukcesu każdą firmę. Bez względu na to, jaka jest nasza branża czy sektor, utrzymanie czystego skrętnego otoczenia ma ogromne znaczenie na wizerunek samej firmy, ale przyczynia się również do zdrowia pracowników oraz efektywności ich działań. Aby zapewnić sukces swojej firmy, musimy dbać w szczególności o urządzenia, z których nasza firma korzysta na co dzień.

Wałki Aniloxowe do czyszczenia

profesjonalne czyszczenie aniloxów
Czystość i higiena są bardzo ważnym elementem w firmach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnych firm czyszczących. Ma to wiele zalet, ponieważ firmy czyszczące dopasowują się do potrzeb swoich klientów, oferując szeroki zakres usług, które można dostosować do specyficznych potrzeb każdej firmy. Niezależnie od tego czego potrzebujemy, to usługi czyszczenia mogą zostać dostosowane do naszych wymagań. Podobnie profesjonalne czyszczenie aniloxów może się przyczynić do dbania o miejsce pracy. Aniloxy są specjalnymi wałkami, które stosuje się w druku fleksograficznym do przenoszenia farby z cylindra na powierzchnię drukowaną. Czyszczenie tych wałków jest bardzo ważnym procesem konserwującym, który ma na celu utrzymywać je w czystości i w dobrym stanie. Jeżeli będziemy używać zabrudzonych wałków to niestety, ale jakość wydruku będzie niska. Czyścić je może na kilka różnych sposobów, między innymi mechaniczne oczyszczenie polega na ręcznym usuwaniu resztek farby za pomocą specjalnych narzędzi. Możemy do tego użyć szczotki, szpachelki lub ściągacze. Jest to czasochłonna metoda, ale można zaliczyć się do skutecznych. Można skorzystać z chemicznego czyszczenia. W tym celu wykorzystuje się rozpuszczalniki aniloxu, które mają na celu rozpuszczenie farby na wałku. Kiedy decydujemy się na zastosowanie rozpuszczalników, to powinniśmy używać ich zgodnie z instrukcjami i zasadami podanymi na etykiecie. Wiele firm podczas czyszczenia walków używa również elektrodźwięków. Jest to bardzo zaawansowana metoda. Ta metoda polega na tym, że wałki są umieszczane w zbiornikach cieczą czyszczącą, a później są  poddawane fali ultradźwiękowej. Ta metoda jest jedną z najskuteczniejszych, ponieważ pozwala na usuwanie farby nawet z bardzo trudno dostępnych miejsc.
 
Niezależnie od tego, jaką wybierzemy metodę, musimy przestrzegać zasad czyszczenia według zaleceń producenta. Różne metody może różnie oddziaływać na materiały dlatego przed skorzystaniem warto zapoznać się z obsługą. Wałki należy regularnie czyścić i konserwować, ponieważ pomaga to w utrzymaniu wydajności i posłuży nam na bardzo długo.

Oczyszczanie wałków z farby
Przewiń na górę