Wycinarki laserowe to szybkie maszyny, które mogą przecinać różne rodzaje metali i innych materiałów za pomocą wiązki laserowej. Najczęściej maszyny te są używane w zastosowaniach przemysłowych i są uważane za integralną część projektów wytwarzania metalu. 

Jak inteligentnie korzystać z wycinania laserowego?

precyzyjne wycinanie laserowe w warszawieZwykle cięcie laserowe jest stosowane do stali nierdzewnej i stali miękkiej i może wytwarzać wysokiej jakości komponenty dla producentów OEM, graczy z branży spożywczej i napojów, lotek ślimaków i tak dalej. Oprócz szybkości i dokładności, największą zaletą cięcia laserowego jest to, że pozwala na uzyskanie gładkich i dobrze wykończonych elementów z metalu. Zmniejsza to potrzebę kosztownych i czasochłonnych dodatkowych operacji wykańczających. Istnieją pewne wiodące firmy zajmujące się produkcją metali, które świadczą tkaie usługi jak precyzyjne wycinanie laserowe w warszawie. przy użyciu najnowocześniejszych maszyn. Takie firmy zazwyczaj oferują możliwości cięcia laserowego do “stali miękkiej, 3/8” stali nierdzewnej, ¼ “aluminium. Po procesie cięcia laserem mogą następować inne procesy, takie jak formowanie, spawanie, malowanie lub malowanie proszkowe. Wycinarki laserowe, które posiadają pożądane cechy, takie jak system załadunku / rozładunku i możliwość pracy nawet podczas przerw w dostawie prądu, są lepszą inwestycją. Oto kilka innych zalet cięcia laserowego: Ta metoda cięcia jest nie tylko stosunkowo szybsza, ale jest również niezwykle wydajnym sposobem wytwarzania płaskich metalowych kształtów o skomplikowanych konturach i trudnych do osiągnięcia kątach. Producenci wymagający takich kształtów często nie są w pełni usatysfakcjonowani regularną wydajnością tłoczenia metalu. Laserowe maszyny do cięcia wypełniają tę pustkę. Chociaż korzyści skali są oczywiste w przypadku dużych serii produkcyjnych, produkcja małych ilości części nie jest niezwykle kosztowna przy cięciu laserowym. To sprawia, że ​​jest to opłacalna opcja zarówno na krótkie, jak i długie dystanse. Straty materiału są zminimalizowane w tej konkretnej technice cięcia dzięki ścisłemu rozmieszczeniu części. Istnieje kilka programów, które zagnieżdżają komponenty w najbardziej efektywny sposób. Przedsiębiorstwa tracą co roku tysiące dolarów na złomach. Jednak inteligentne wykorzystanie maszyn do cięcia laserowego pomaga zminimalizować te straty. Konwencjonalne techniki skrawania powodowały wysoki procent uszkodzeń części z powodu mechanicznego kontaktu między narzędziem tnącym a ciętym metalem.

Jednak promienie laserowe nie stykają się „mechanicznie” z ciętym metalem, co eliminuje uszkodzenie maszyny. W porównaniu do innych technologii cięcia, takich jak cięcie strumieniem wody i plazmą blach o grubości, technologia cięcia laserowego jest kilkakrotnie dokładniejsza i szybsza.