Profesjonalne nawodnienie włosów

Piękne włosy są urokliwe, co do tego nie ma wątpliwości. I choć mamy więcej możliwości, by o nie dbać, wciąż cierpią one z powodu suchości, łamliwości, rozdwojonych końcówek i uszkodzeń. A zabiegi stylizacyjne – trwała, prostowanie, suszenie, zaplatanie i koloryzacja – pomimo ich skuteczności bardzo obciążają włosy. Ratowanie takich włosów wymaga sporej regeneracji, najlepiej przez profesjonalnego fryzjera.

Wydajne nawilżenie struktury włosa

skuteczny nawilżacz do włosówJednym z narzędzi, które może wspomóc wytrzymałość włosów jest nawilżacz do włosów. Wiele osób już z nich korzysta – aby pomóc swoim klientom i klientkom. Nawilżacz do włosów jest również znany jako „sauna do włosów”. Stosuje się ją, gdy włosy są suche z jakiegokolwiek powodu, np. po zimie lub lecie albo po stylizacji, np. po koloryzacji blond. Suche, łamliwe włosy nie tylko same w sobie wyglądają źle, ale też trudniej je ułożyć. Dodatkowo włosy stają się słabsze i bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego do tego typu włosów stworzono skuteczny nawilżacz do włosów. Wzmacnia on włosy, dzięki czemu stają się one mocniejsze, twardsze i bardziej błyszczące na działanie czynników zewnętrznych. W jaki sposób się je stosuje? Na głowie umieszcza się przedmiot przypominający hełm. Jego działanie jest podobne do działania suszarki do włosów, jednak jego zadaniem jest wniknięcie we włosy specjalnej maski odżywczej nałożonej przez fryzjera. Urządzenie wytwarza wysoką temperaturę około 40°C (104°F), w której para otwiera łuski włosów. W efekcie składniki odżywcze mogą wniknąć dogłębnie w struktury włosów i naprawić uszkodzenia. Na rynku istnieje szeroka gama środków nawilżających do włosów. Aby pasowały do salonu kosmetycznego, wykonuje się urządzenia o bardzo nowoczesnym designie – nawilżacze do włosów z możliwością ozonowania to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów, jednak nie jest to jedyna opcja dostępna na rynku. Ozon w przypadku wzmocnienia struktury włosia cieszy się bowiem dużym uznaniem, dlatego możesz mieć pewność, że sprzedawany sprzęt, certyfikowany oraz posiadający takie systemy jest wysokiej jakości – skuteczny, trwały i solidny. Pamiętaj, że dobre narzędzie wpływa na jego efektywność, co z kolei zwiększa zadowolenie klientów, a to z kolei przekłada się na ogólną popularność salonu kosmetycznego.

Co ciekawe, sauna salonowa nie jest sprzętem przesadnie drogim. Jeśli więc jesteś profesjonalnym fryzjerem, a Twój salon nie posiada jeszcze takiego narzędzia, dlaczego nie miałbyś się w nie zaopatrzyć? Nabywców na takie zabiegi odbudowy włosów z pewnością nie brakuje, więc inwestycja szybko się zwróci.

Profesjonalne nawodnienie włosów
Przewiń na górę