W dzisiejszych czasach podejście wielu rodziców do studiów swoich pociech jest wyraźnie inne, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Przez ten czas znacznie podniosła się średnia stopa życia Polaków, a wielu z nas zaczęło być stać na większe inwestycje związane z edukacją naszych dzieci. Jedną z dziedzin, gdzie najlepiej widać tę zmianę jest wzrost zainteresowania zakupem kawalerek wraz z pójściem naszych pociech na studia, zamiast wynajmowanie im stancji. Wbrew pozorom, na taki ruch decyduje się coraz więcej osób.

Popularność kawalerek w Poznaniu

kawalerki na sprzedaż poznańPoznań należy do jednego z największych ośrodków akademickich w Polsce i charakteryzuje się jednym z najwyższych wskaźników liczby studentów w stosunku do liczby mieszkańców miasta. A trzeba pamiętać, ze mówimy o mieście liczącym ponad 500.000 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o kawalerki na sprzedaż Poznań jest miastem, w którym każdego roku oddaje się ich coraz więcej. W ostatnich latach ceny wynajmu pokojów w mieszkaniach studenckich drastycznie wzrosły, a ponieważ akademiki także stale podnoszą ceny wiele osób uznaje, że zamiast płacić za wynajem mieszkania przez pięć lat studiów swojego dziecka bardziej opłaca się kupienie małego mieszkania, w którym mógłby on mieszkać. Dzięki temu zamiast oddawać pieniądze obcym osobom powoli spłacamy samych siebie, jeżeli mieszkania zostało zakupione na kredyt. W przeciwnym razie sytuacja jest jeszcze lepsza, ponieważ koszty utrzymania kawalerki są niższe, niż jej wynajęcia. A trzeba pamiętać, że przez okres trwania studiów wartość mieszkania najprawdopodobniej znacząco wzrośnie, co w praktyce będzie oznaczało czysty zysk dla rodziców decydujących się na takich ruch. Co więcej, jeśli nasze dziecko postanowi po studiach zmienić miasto lub kupić sobie większe mieszkanie, wynajęcie kawalerki w Poznaniu nie będzie stanowiło żadnej trudności i z pewnością bardzo szybko ustawi się kolejka chętnych do wynajęcia naszej nieruchomości, dzięki czemu uzyskamy dodatkowy zysk z zainwestowanego kapitału.

Zakup kawalerki w Poznaniu i innych dużych miastach jest jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie inwestycji, która stopą zwrotu zdecydowanie przewyższa dostępne obecnie na rynku lokaty bankowe. Stale rosnące ceny nieruchomości dodatkowo sprawiają, że niezależnie od tego czy zdecydujemy się wynająć zakupione mieszkanie, czy kupimy je jako lokum dla naszych dzieci to inwestycja i tak będzie opłacalna. Pomimo wyższych cen za metr kwadratowy powierzchni kawalerki są też tańsze, od większych lokali dlatego w razie potrzeby nie będzie też problemu z ich szybką sprzedażą i zainkasowaniem gotówki.