Uprawa warzyw w ogrodzie, czy na działce bardzo często zależy od warunków pogodowych. To one wpływają na tempo wzrostu danej rośliny lub jego brak. Z tego też powodu niektórzy decydują się na uprawianie warzyw w szklarni, czy w tunelu foliowym. Dzięki temu mają oni pewność, że warzywa posiadają odpowiednią ilość wilgoci. Jej nadmiar, bądź niedobór skutkować będzie ich obumarciem z powodu uschnięcia lub zgnicia. Z tego też powodu nie otrzymamy z niej plonu.

Jaka jest najlepsza lampa led?

lampa do uprawy roślin ledWielu producentów owoców i warzyw uprawiając je w szklarniach stosuje dodatkowe oświetlenie. Lampy symulujące promieniowanie słoneczne są niezwykle przydatne podczas uprawy roślin w tej formie. Pozwalają one na zapewnienie dostatecznego oświetlenia. Z tego też powodu możliwa jest uprawa roślin nawet egzotycznych. Lampa do uprawy roślin led jest produktem, który bez problemu kupimy w każdym sklepie ogrodniczym, lub specjalistycznym sklepem z oświetleniem. Użycie takiej lampy powinno być poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z instrukcją obsługi. Nieodpowiednie stosowanie lampy skutkować będzie niewłaściwym rozwojem roślin. Zbytnie naświetlenie danej rośliny może skutkować poparzeniem jej liści, co wiązać się będzie z jej wolniejszym wzrostem, większym ryzykiem chorób, a nawet brakiem wzrostu rośliny i jej obumarciem. Lampy do uprawy roślin wytwarzają światło o częstotliwości zbliżonej do promieniowania słonecznego, z tymże możemy decydować o mocy tego światła. Niektóre rośliny mogą potrzebować tylko niewielkiego doświetlania, przy użyciu tego rodzaju lamp, inne z kolei mogą potrzebować o wiele mocniejszego. Dobór odpowiedniej mocy oświetlenia powinien być dostosowany do tempa wzrostu danej rośliny, a także warunków, w jakich ona rośnie naturalnie. Decydując się na zakup poszczególnych lamp oświetleniowych powinniśmy wziąć pod uwagę ich maksymalną moc, a także parametry takie jak zużycie energii. Może się bowiem okazać, że dany system doświetlania roślin może obciążać naszą sieć elektryczną.

Skutkować to może ciągłym spięciem, co nie będzie zbyt dobre dla wzrostu i rozkwitu roślin. Cena lampy do uprawy roślin waha się od kilkudziesięciu złotych za sztukę do nawet kilkuset złotych za sztukę. Wszystko zależy od tego, jaki jest to typ lampy, a także jaką posiada ona maksymalną moc. Ważna jest tutaj także technologia oświetlenia. Z tego też powodu konieczne jest wzięcie pod uwagę powyższych parametrów. Nie mniej jednak sztuczne oświetlanie roślin hodowlanych jest dobrym sposobem na przyspieszenie ich wzrostu.