Obecnie coraz większa popularnością cieszą się te metody czyszczenia, które nie wymagają używania detergentów. Dla wielu osób jest to szczególnie ważne – takie sposoby sprzątania są nie tylko bardziej bezpieczne dla środowiska ale dla nas samych. Istnieje bowiem wiele badań wskazujących na obniżanie odporności przed zbyt częste używanie detergentów, co może mieć wpływ na rozwój alergii i astmy u naszych dzieci.

Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

myjki ciśnieniowe sklepJeżeli zależy ci na czyszczeniu i sprzątaniu przy minimalnym użyciu detergentów, masz kilka sposobów i metod do wykorzystania. Najczęściej poleca się jednak używania urządzenia takich jak myjki ciśnieniowe sklep który je oferuje musi koniecznie posiadać jak najwięcej pozytywnych opinii użytkowników. Jest to szczególnie ważne, gdyż nie wszystkie myjki są w stanie usunąć taką samą ilość zabrudzeń i zarazków z powierzchni. Jak działa myjka ciśnieniowa? Bardzo prosto – jej działanie oparte jest na emitowaniu pary wodnej pod bardzo dużym ciśnieniem. W zależności od tego, jaki model myjki wybierzemy, ciśnienie przez nią wytwarzane może się wahać w zakresie od 50 do nawet 130 barów. Jasne jest, że im większe ciśnienie może wytworzyć dane urządzenie, tym większą jest jego skuteczność. Para pod cienieniem jest rozprowadzana za pomocą węża ogrodowego, który oczywiście musi być połączony z ujściem wody. Myjka jest wyposażona w pompę, która odpowiada właśnie za wypomniane wcześniej ciśnienie. Para jest rozprowadzana na czyszczonych powierzchniach za pomocą specjalnego pistoletu i tu uwaga – należy wybierać jedynie te myjki, które już w zestawie posiadają różne końcówki do wyboru, tak zwane lance. Dzięki temu, od razy po zakupie, będziemy mogli od razy przystąpić do pracy. Gdzie można stosować myjki ciśnieniowe? Wszystko zależy od tego, jakie końcówki do niej posiadamy. Na przykład są końcówki dedykowane tapicerce samochodu, czy wierzchniej warstwy mebli, są też takie, zakończone gąbką – przy ich pomocy oczyścimy blaty kuchenne i inne płaskie powierzchnie. Standardowa końcówka zaś przyda się do czyszczenia mebli ogrodowych, elewacji budynków cy nawet mycia samochodu.

Jak widać, jeżeli zależy nam na zminimalizowaniu ilości detergentów, których używamy na co dzień, powinniśmy zainteresować się myciem i sprzątaniem przy pomocy pary pod ciśnieniem. Badania jednoznacznie wskazują, że ten sposób ma porównywalną skuteczność w usuwaniu wirusów i innych patogenów, jak agresywne środki chemiczne stosowane dotychczas – jest jednak znacznie bezpieczniejszy dla naszego zdrowia,