Zdecydowałam się wziąć udział w kręgu kobiet

Przyznam szczerze, że życie od początku mnie nie oszczędzało. Nie miałam pewności siebie i cierpiałam na zaburzenia psychiczne oraz fobie. Oczywiście wiedziałam, że najpierw muszę pomóc sobie sama, a dopiero potem oczekiwać, że ktoś mi pomoże. Jednocześnie wiedziałam, że najlepsza jest terapia grupowa, ponieważ muszę mieć od kogo czerpać dobre i pozytywne wzorce zachowań społecznych i zawodowych. Długo zastanawiałam się nad tym, jaka forma terapii będzie dla mnie najlepsza. Porozmawiałam nawet o tym ze swoją przyjaciółką.

Zalety terapii w kręgu kobiet

czym jest krąg kobiet warszawaNapomknęła mi ona o pewnej formie terapii, o której nigdy wcześniej nie słyszałam. Zapytałam się więc jej, czym jest krąg kobiet Warszawa to miejscowość, w której bez problemu można znaleźć wiele osób biorących udział w takich spotkaniach, więc zapewniła mnie, że na pewno nie będę musiała nigdzie daleko dojeżdżać. To już mnie ucieszyło, ale poprosiłam ją także o to, aby wytłumaczyła mi, jak to wygląda w praktyce. Powiedziała mi, że spotkania zazwyczaj odbywają się w kameralnej atmosferze, ponieważ w kręgu kobiet co do zasady bierze udział maksymalnie kilkanaście osób jednocześnie. Oczywiście, na te spotkania wstęp mają tylko kobiety. Spotkania polegają głównie na wspólnej rozmowie oraz wzajemnej pomocy. Są one zalecane osobom, które po problemach zdrowotnych mają problem z nawiązywaniem nowych znajomości, czują się samotne lub niezrozumiałe. Podstawową zasadą związaną z kręgiem kobiet jest to, że każdy musi zostać wysłuchany, a jakakolwiek ocena powinna być merytoryczna. Nikt nie może być tam niesłusznie krytykowany czy wyśmiewany za swoje poglądy. Spotkanie odbywają się regularnie cotygodniowo lub comiesięcznie i trwają kilka godzin. Uznałam, że taka forma terapii pozwoli mi się otworzyć na świat, nawiązać nowe znajomości, a może nawet dowiedzieć czegoś więcej o samej sobie. Znalazłam w moim mieście krąg kobiet, który bardzo mi pasował jeśli chodzi o ich ideę oraz cele założycielskie i zdecydowałam się do niego zapisać.

To było bardzo dobre rozwiązanie. Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się trafić do tak dobrego kręgu kobiet, gdzie zostałam przyjęta bardzo miło i sympatycznie. Uczęszczały tutaj różne kobiety zarówno młodsze, jak i te starsze. Mogłam czerpać z ich doświadczenia i jak się okazało, one również nauczyły się co nieco ode mnie. Taka forma terapii okazała się dla mnie bardzo skuteczna, ponieważ zaczęłam się bardziej starać „wychodzić do ludzi” i poznałam nowe sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Zdecydowałam się wziąć udział w kręgu kobiet
Przewiń na górę